Alpha-GPC – suplement wspierający pracę mózgu

Alpha-GPC to skrócona nazwa L-alfa-glicerylofosforylcholiny (inaczej: alfosceran choliny, glicerofosfocholina). Jest to jeden z najpopularniejszych suplementów cholinowych na rynku nootropowym. Wynika to z jego wysokiej skuteczności, siły działania i bezpieczeństwa.

Skąd pochodzi Alpha-GPC?

Alfosceran choliny jest produkowany w niewielkich ilościach w ludzkim ciele. Możemy go także znaleźć w źródłach roślinnych, takich jak soja. Występuje również w mleku.

 

Jak działa Alpha-GPC?

Stosowanie Alpha-GPC zwiększa uwalnianie neuroprzekaźnika acetylocholiny oraz ułatwia uczenie się i zapamiętywanie. U sportowców suplementacja tym preparatem zapobiega wywołanym wysiłkiem fizycznym spadkom poziomu choliny, zwiększa wytrzymałość i wydzielanie hormonu wzrostu.

Cholina wpływa również na stres, ograniczając jego negatywne oddziaływanie na organizm. Wykazuje działanie antystresowe, uspokajające oraz sprzyja relaksacji organizmu.

 

Jak jeszcze ten suplement może wspomóc nasz organizm?

  • jest to źródło naturalnej choliny,
  • przyspiesza regenerację błon komórkowych,
  • wpływa na poziom GABA oraz hormonu wzrostu,
  • jest to duże wsparcie dla mózgu,
  • redukuje stres i zmęczenie.

 

Komu jest szczególnie polecana?

Wszystkim osobom aktywnym fizycznie i umysłowo.

Badania kliniczne pokazują, że stosowanie Alpha-GPC może być przydatne w przypadku choroby Alzheimera, udaru mózgu, demencji spowodowanej zmniejszonym przepływem krwi do mózgu (demencja naczyniowa) oraz innych schorzeń.

 

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Skutki uboczne podczas stosowania Alpha-GPC są niezwykle rzadkie. W trakcie przyjmowania jednak mogą pojawić bóle głowy, bezsenność, nerwowość czy zaparcia. Niektórzy zgłaszali również zgagę, dezorientację, zawroty głowy czy wysypkę.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4595381/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12637119/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29927403/

 

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.