Zdrowe nawyki

Jakie jest główne zalecenie, które zazwyczaj dostajecie ode mnie podczas konsultacji i które nieszczególnie lubicie? ZMIANA STYLU ŻYCIA! I nie chodzi mi o to, by od razu rezygnować ze wszystkich przyjemności, ale warto systematycznie wprowadzać zdrowe nawyki!

 

Po pierwsze! Zmień słodkie napoje na wodę!

 

Czy wiecie co się dzieje w naszym organizmie po wypiciu napoju gazowanego? Natychmiast uruchamia się produkcja dopaminy, która odpowiada za „system nagród” w naszym mózgu. Ogromne ilości cukru, które zazwyczaj znajdują się w takich napojach powodują, że nasz mózg dostaje „nagrodę” i ma ochotę na więcej. Niestety łatwo się od takiej przyjemności uzależnić. Może to doprowadzić do rozwoju groźnych chorób takich jak: cukrzyca, nowotwory czy choroby serca oraz skończyć się wypłukaniem z organizmu minerałów. Fosfor występujący w napojach gazowanych, to prawdziwe „zabójstwo” dla naszych zębów – uszkodzone szkliwo i próchnica gwarantowana.

 

A woda to samo zdrowie. Odpowiada za transport składników odżywczych i produktów przemiany materii. Bierze również udział w termoregulacji oraz procesach trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Powinna być najważniejszym napojem, jaki pijemy w ciągu dnia. Należy pić minimum 2 litry wody dziennie by utrzymać odpowiednie nawodnienie. Także buteleczki z wodą w dłoń i polewamy!

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.