Podwyższony estradiol – efekty 2-miesięcznej współpracy

Badania to najlepszy dowód, że z nieprawidłościami w wynikach da się szybko i skutecznie uporać dobierając odpowiednie metody.

Z problemem podwyższonego poziomu estradiolu trafił do mnie Krzysztof. Na infografice możecie zobaczyć jak poprawiły się wyniki pacjenta po dwóch miesiącach współpracy. Problemem był w tym wypadku za wysoki estradiol.

 

 

Estradiol to hormon steroidowy. U mężczyzn produkują go jądra oraz kora nadnerczy, a jego działanie reguluje przysadka mózgowa.

 

Poziom estradiolu w kontekście męskim jest głównie związany z problemem płodności, ponieważ hormon ten odpowiada za ruchliwość plemników, ale również ma on wpływ na psychikę, emocje oraz libido!

 

Wysoki poziom tego hormonu u mężczyzn może być związany z ginekomastią, czyli rozrostem tkanki gruczołowej sutka lub:

  • problemami z wątrobą, nadnerczami
  • niedoczynnością tarczycy
  • cukrzycą
  • nadciśnieniem tętniczym
  • nowotworem jąder

 

Na zbyt wysoki poziom estradiolu może mieć wpływ niezdrowa dieta, obfitująca w przetworzoną żywność, nadwaga, otyłość i stres oraz terapia testosteronem, stosowana w leczeniu zaburzeń wzwodu prącia lub spadku libido.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy poziom tego hormonu może mieć wpływ na Twoje dolegliwości –

zapraszam na konsultację!

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.