Zdrowe nawyki – popraw jakość snu

Dziś polecam wprowadzenie baaardzo przyjemnego nawyku do swojego życia. Dotyczy on snu.

 

Śpij 7-8 godzin dziennie! Brzmi jak misja niemożliwa do wykonania? Pomyśl jak ważny jest odpoczynek dla Twojego organizmu!

 

  • Podczas snu nie tylko gromadzi on energię na następny dzień, ale także pozbywa się toksyn i wszelkich szkodliwych substancji.

 

  • Sen zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie wielu układów, wpływa na gospodarkę hormonalną i energetyczną a nawet poprawia stan skóry.

 

  • Odpoczynek i regeneracja są również niezwykle ważne dla odbudowy układu nerwowego. Podczas snu dochodzi do wyłączenia aktywności ośrodkowego układu nerwowego oraz uruchomienia mechanizmów naprawczych w mózgu.

 

  • W dużym stopniu, to właśnie od długości jakości snu zależy nasza odporność, bo zregenerowany organizm ma większe możliwości obrony przed atakującymi nas wirusami i bakteriami.

 

  • Badania naukowe dowodzą, że sen ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia, a jego brak może szybciej doprowadzić do śmierci niż brak jedzenia!

 

Kochani! Nocne balety w weekend polecam zawsze porządnie odespać, a w tygodniu też warto wcześniej wyłączyć TV i telefon, by w końcu porządnie się wyspać. Pamiętajcie “dobranoc” to również znaczy „na zdrowie” 😉

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.