Zakażenie bakterią Helicobacter

Zakażenie górnego odcinka przewodu pokarmowego bakterią Helicobacter Pylori to dość powszechna dolegliwość. Występowanie tej bakterii prowadzi do rozwoju poważnych chorób takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Miejscowo toczący się proces zapalny i martwica komórek nabłonka powoduje powstawanie owrzodzeń, z czasem dających objawy kliniczne choroby.

 

 

Poza wspomnianymi wyżej, zakażenie Helicobacter Pylori powiązano również z innymi chorobami spoza przewodu pokarmowego. Zwraca się uwagę na wpływ Helicobacter Pylori na przebieg:

  • astmy oskrzelowej
  • przewlekłej obturacyjnej choroby płuc
  • choroby niedokrwiennej serca
  • niewydolności krążenia mózgowego

 

Najnowsze wyniki badań wskazują na obecność silnej pozytywnej relacji pomiędzy objawową infekcją Helicobacter Pylori, a objawami lękowo–depresyjnymi u pacjentów. W przeprowadzonych badaniach, w grupie Helicobacter Pylori dodatniej, stwierdzono w 32 przypadkach objawy zaburzeń lękowych a w 6 przypadkach objawy depresyjne, gdy tymczasem w grupie kontrolnej zaburzenia lękowe stwierdzono tylko w 15 przypadkach.

 

Jeżeli borykasz się z zakażeniem tą bakterią oraz męczą Cię dolegliwości związane z układem trawiennym to zapraszam na konsultację. Omówimy jak łącząc działania medyczne oraz metody naturalne możemy uporać się z tym groźnym przeciwnikiem!

 

A oto efekty współpracy z pacjentem zakażonym Helicobacter Pylori:

 

Jeśli męczą Cię podobne dolegliwości – zapraszam na konsultację!

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.