Poprawa wyników Damiana – poziom CK

Przed

Po

Opis

Dziś skupimy się na CK. Mimo że wynik jeszcze poza normą, to jak na miesiąc terapii poprawa ogromna. Wielokrotnie już obniżałem do normy zawyżone wyniki. Terapia, która została zastosowana, miała na celu poprawę działania serca, dotlenianie, wsparcie regeneracji, odżywanie mięśni.

Szczególną uwagę na poziom CK w surowicy krwi powinny zwrócić osoby, które wyczynowo uprawiają sport lub procent ich tkanki mięśniowej jest bardzo wysoki.

Stężenie kinazy kreatynowej w osoczu rośnie wówczas, gdy dochodzi do uszkodzenia komórek mięśniowych, np. w wyniku urazu lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

Do przyczyn wzrostu aktywności CK możemy zaliczyć głównie choroby mięśnia sercowego: zawał, chorobę wieńcową, zapalenie mięśnia sercowego, wsierdzia oraz osierdzia.

W wypadku pacjenta, którego wyniki widzicie na zdjęciach, główny problem był z sercem. Wiązało się to z nadmiarem pracy, ambitnym podejściem do życia itp. Przy wynikach między 2500 -7000 obserwuje się zawał. Jak widać warto kontrolować badania, a to nie pierwsza osoba z takimi wynikami, wskazującymi na problemy kardiologiczne mimo młodego wieku.

Pamiętajmy, by wspierać serce również przy mocniejszych środkach obciążających w sporcie, dokładnie chodzi o doping. Mało kto umie rozpisać poprawie cykl, a praktycznie nikt nie umie wprowadzić terapii wspierających serce po ciężkich przygotowaniach sportowców do zawodów. Zawsze warto mieć to na uwadze.

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.