Aldosteron – praca ze sportowcem sportów walki

Dziś bierzemy kolejny hormon pod lupkę —> ALDOSTERON.
 
Aldosteron należy do najważniejszych hormonów regulujących gospodarkę wodno-mineralną ustroju. Przeogromny wpływ na aldosteron ma poziom spożywanego sodu w pożywieniu oraz kortyzol. Jak to ma się do pracy ze sportowcem sportów walki?
 
Jednym z największym błędów, jaki może popełnić zawodnik sportów walki w procesie odwadnia jest zbyt wczesne odstawienie sodu w ostatnim okresie robienia wagi. Może to sprawić, że poziom aldosteronu zacznie mocno wzrastać, skutkiem tego będzie zatrzymanie się wody w organizmie!
 
Poziom aldosteronu wzrasta po 24 godzinach od ostawienia sodu. Dlatego sód odstawiamy dopiero praktycznie w ostatnim momencie robienia wagi. Utrzymanie odpowiedniej ilości sodu w ostatnim okresie, również będzie miało wpływ na w miarę wysoką, jak na ten okres, wydajność na treningach, samopoczucie przy zachowaniu odpowiednio wysokiej gęstości energetycznej diety.
 
Jeden mały błąd dietetyczny może popsuć cały okres przygotowawczy zawodnika. Czy wiesz, że nawet temperatura wody ma znaczenia w procesach odwadniania? Troszeczkę inaczej ma się to przy prowadzaniu zawodnika sportów sylwetkowych.
 
Zachęcam do poczytania 👇
 

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.