Wpływ seksu na zdrowie

Wiecie, że u mnie nie ma tematów tabu, więc dziś… Let’s talk about sex!

Jakie są korzyści z uprawiania seksu i jak wpływa na nasze zdrowie?

Nie od dziś wiadomo, że dobroczynne właściwości tej aktywności zostały jednoznacznie potwierdzone przez wiele autorytetów naukowych – kardiologów, endokrynologów, neurologów a nawet dermatologów.

Panie, Panowie – mam dla Was kilka faktów, które bezsprzecznie potwierdzają pozytywny wpływ seksu na nasz organizm!

  • Chcesz, żyć dłużej, zachować młody wygląd? Uprawiaj seks! Wpływa on na długość życia, ponieważ podczas współżycia wydziela się hormon długowieczności, tzw. DHEA.
  • Regularny seks poprawia też odporność, następuje to dzięki zwiększaniu ilości limfocytów T.
  • Współżycie pozytywnie oddziałuje również na wygląd, ponieważ podczas uprawiania seksu wydziela się serotonina, która jest odpowiedzialna za pozytywny nastrój i dobry humor. Dzięki temu znika szary odcień skóry i wyglądamy na bardziej radosnych, pełnych energii.
  • Dowiedziono także, że seks poprawia koncentrację i pozytywnie wpływa na kreatywność – szybciej zapamiętujemy, zwiększa się nasza podzielność uwagi, tempo uczenia się i szybkość reakcji na bodźce.
  • Jest to też jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Podczas jednego stosunku możemy spalić nawet 400 kalorii, bo seks angażuje prawie wszystkie mięśnie. Im bardziej się “napracujemy”, tym tych kalorii spalimy więcej.
  • Uprawianie seksu działa również przeciwbólowo, ponieważ w trakcie stosunku wydzielają się endorfiny, które są naturalnymi substancjami łagodzącymi ból.
  • Na koniec dobra wiadomość dla panów – częsty seks zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.

 

I jeszcze parę liczb… Podczas pozycji “od tyłu” mężczyzna spala 64 kcal, a kobieta – 42 kcal. W pozycji “na jeźdźca” mężczyzna traci 40 kcal, a kobieta – 67 kcal. I ja tu to tak zostawię, w Wy wiecie co robić 😉

Wyszukiwarka

Kategorie

Kategorie

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Adres:

Lipowa 6, drugie piętro
15-427 Białystok

Polityka Cookies
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wyświetl naszą Politykę Prywatności.